قالب وردپرسافزونه وردپرسقالب فروشگاهی وردپرسقالب وردپرسقالب صحیفه
Prokart BPC Takımlar Kupası Start Aldı ! Prokart BPC Takımlar Kupası Start Aldı !
İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği   1.Ayak  yarışı  29 Temmuz Cumartesi günü Autodrom Pistinde yapılarak sezon açılmış oldu. Yarış organizasyonu  İKOK- İstanbul Karting ve Otomobil... Prokart BPC Takımlar Kupası Start Aldı !

İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği   1.Ayak  yarışı  29 Temmuz Cumartesi günü Autodrom Pistinde yapılarak sezon açılmış oldu. Yarış organizasyonu  İKOK- İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından yapıldı.

Bu yıl kurallarda yapılan değişiklik ile  Hareketli Start uygulamasına geçildi. Her ayak iki etap olarak ve etap aralarında benzin ikmali yapılmadan koşuldu. Her etap 150dk aralıksız ve tek pit stop 60sn kuralı uygulanması sebebiyle takım stratejileri önem kazandı. Takımlar İkinci etapta sıralamanın tersi olarak dizilerek start aldı.

Sıralama sonrası  takımların grid diziliş sırası şu şekilde oldu. Uçanzii? , TKŞ Power, Deniz Yıldızı, Chronos Racing, Çoban Yıldızı, Alfa, Borakart, Gama .

Takımlar 1.etap grid dizilişinden sonra tüm dikkatler  hareketli start uygulamasına çevrildi. Formasyon turundan sonra  takımlar  çok düzenli bir şekilde gelerek tek seferde start almış oldular.

Yarışın henüz üçüncü turunda ikinci virajda yaşanan temaslar ile safety car periyodu başladı. İkinci viraja arka sıralarda tampon tampona giren üç araç kazaya karışmış oldu .   11 nolu Alfa takımı viraj içerisinde geç kalmış bir geçiş denemesi sırasında  12 Borakart aracına  çarptığında  Borakart aracı spin atarak arkasından gelen 50 Çoban Yıldızı takımına temas etti. Hem Borakart hem de Çoban Yıldızı takımının  arka aksı  eğilmiş oldu.  Borakart pit alanına aracı kullanarak gelmeyi başardı fakat Çoban Yıldızı safet car periyodunda taşıyıcı araç ile pite gelebildi. Bu iki takımının arasında mücadeleyi aynı turda Borakart önde bitirerek kazandı.

1.Etap yarışında  Uçanzii? Takımı birkaç kez mekanik arıza yaşadı, pite girerek tur kaybedince liderlik mücadelesi Deniz Yıldızı ile TKŞ Power arasında geçti. Kıyasıya geçen mücadele sonunda Deniz Yıldızı 10sn fark ile birinci  TKŞ Power ikinci oldu. Kaybettiği turlara rağmen Uçanzii? Takımı yarışı üçüncü olarak bitirmiş oldu. Yarış tamamlandığında Chronos Racing dördüncü, ALFA beşinci, Borakart altıncı, Çoban Yıldızı yedinci, GAMA sekizinci olarak bitirdi. 1.Etap en hızlı takımı Uçanzii? Takımı oldu. Efe Eryalaz 42.579 sn ile en iyi tur zamanını yaptı.

2.etap yarışı sıralamanın tersi  grid dizilişi ile start aldı.  TKŞ power ve Uçanzi takımlarının yakıtları daha az olması sebebiyle fazla pit stop yapmaları gerekiyordu, hesaplar buna göre yapıldı. Çoban Yıldızı benzin deposunda yakıt kalmamış olması sebebiyle pitten start aldı.  Birinci viraj sorunsuz geçilirken  ikinci virajda üç araç kaza yaparak spin attılar. Kazaya  Choronos , Alfa ve Borakart takımı karışmış oldu. Borakart takımı bir kez daha pite erken girdi. Safety car periyodu tamamlanıp yarış tekrar başladığında Choronos takımı kazadan aldığı hasar nedeniyle yolda kalarak safety car periyodunu tekrar başlatmış oldu. İkinci etapta aradıkları performansı bulup hızlanmış olmalarına rağmen  kaybettikleri turları geri kazanamadılar.

2.etapta Uçanzii  en hızlı tur zamanlarına sahip takım olarak iki tur öne geçmişti. Deniz Yıldızı ile TKŞ Power ikincilik mücadelesi veriyordu. Bu etapta TKŞ power daha hızlı olmasına rağmen yapmış oldukları kural hatalarından dolayı aldıkları cezalar ile geri sıralara düştüler. Deniz Yıldızı rahatlamış oldu. İkinci etapta Alfa ve Çoban Yıldızı üçüncülük mücadelesi verdi . Aynı turda Alfa yarışı önde tamamladı. Etap sonunda yarış sonucu Uçanzii?, Deniz Yıldızı, ALFA, Çoban Yıldızı, TKŞ Power, Chronos Racing, Borakart, GAMA oldu. En hızlı tur zamanı 41.437 sn olarak  Efe Eryalaz ile Uçanzii? takımı yaptı .

Gün sonunda alınan neticeler ile Deniz Yıldızı birinci  Uçanzi ikinci olmuştu. Fakat  Uçanzi takımı almış olduğu  2 Best Time puanı ile birinciliği kazanmış oldu.

Bu sonuçlara göre  1.Ayak sonuçları

  1. UÇANZİİ?
  2. DENİZ YILDIZI
  3. TKŞ POWER
  4. ALFA  EEKT
  5. CHORONOS RACING
  6. ÇOBAN YILDIZI
  7. BORAKART
  8. GAMA EEKT