قالب وردپرسافزونه وردپرسقالب فروشگاهی وردپرسقالب وردپرسقالب صحیفه
2016 yılında neler yaptık ! 2016 yılında neler yaptık !
İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü olarak 2016 yılında  9 kez sportif  karting yarış organizasyonu yaptık. Yaklaşık  60 lisanslı sporcu ile  farklı pistlerde heyecan dolu... 2016 yılında neler yaptık !

İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü olarak 2016 yılında  9 kez sportif  karting yarış organizasyonu yaptık. Yaklaşık  60 lisanslı sporcu ile  farklı pistlerde heyecan dolu karting yarışları yapıldı .

Organizasyon yapmış olduğumuz yarışlar :

1.Türkiye Karting Şampiyonası                  1.Ayak  Akyazı
2. Türkiye Karting Şampiyonası                 6.Ayak  Körfez
3. Türkiye Karting Şampiyonası                 7.Ayak  Körfez
4. İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği        1.Ayak    Akyazı
5. İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği        2.Ayak  Akyazı
4. İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği        3.Ayak Akyazı
5. İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği        4.Ayak Körfez
6. İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği        5.Ayak Uşak  (İKK)
7. İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği        6.Ayak Körfez

Türkiye Karting Şampiyonası  Mini, Junior, Senior ve Master olmak üzere dört kategoride yapıldı. Yarışlar başarı ile tamamlandı.
İSKDB-İstanbul Sportif Karting Dayanıklılık Birinciliği (Prokart Bpc)  yarışları  toplamda 6 ayak olarak organize edildi. 12 yıldır devam eden Prokart yarışlarında bu yıl bir rekor kırıldı . Toplam  19 takım ile sezona giriş yapıldı.

İSKDB takım yarışı olarak organize ediliyor. Her takım 2-7 pilotluk kadrolar ile kuruluyor. Her ayakta dört farklı etapta pilotlar sırayla binerek takımlarına puan kazandırıyor. Günün sonunda en fazla puan alan takım en üstte olacak şekilde kazananlar belli oluyor. Sportif Karting yapan her pilot  TOSFED’ten lisans alması gerekiyor. Sadece lisanslı sporcular yarışlara katılabiliyor . Takımlarda yaş sınırlaması yok, sadece onüç yaş üstü olması yeterli.

İKOK olarak organizasyonunu yapmış olduğumuz resmi sportif karting yarışlarımızda görev alan tüm yarış komiserlerine, yarış direktörlerine, yarış direktör yardımcılarına, sekreterya, güvenlik sorumlusu, yarış gözetmenlerine, ambulans ekibine, mekanikerlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Saygılarımla
Osman  Aydemir
İKOK – İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
www.ikok.org.tr
www.sportifkarting.org